*
polski english ue
MENU
rotator1_18

Wizyta premier Ewy Kopacz

W programie dwudniowego pobytu premier Ewy Kopacz w Wielkopolsce była wizyta w Impexmetal SA Aluminium Konin, która odbyła się 13 sierpnia 2015 roku.
 
Jan Woźniak, członek Zarządu, Dyrektor ds. Rozwoju Impexmetal SA, Dyrek­tor  Zarządzający Impexmetal SA Aluminium Konin, poinformował szefową rządu o inwestycjach zrealizowanych w ostatnich latach, obecnie prowadzonych oraz planowanych, których celem jest zwiększenie produkcji wyrobów walcowanych do 130 000 ton rocznie oraz wzrost sprzedaży zaawansowanych technologicznie produktów.
 
Obecnie, po zakończeniu szeregu inwestycji, przedsiębiorstwo osiągnęło zdolność produkcyjną na poziomie około 80 tys. ton wyrobów walcowanych, zatrudniając niemal 700 osób i generująca przychód na poziomie ponad 880 mln zł.
W latach 2013-14 wydano na inwestycje 40 mln zł.  Dzięki temu w roku 2015 spodziewana jest rekordowa wysokość produkcji i sprzedaży wyrobów walcowanych - 85 tys. ton. Przewiduje się również najwyższą w historii sprzedaż do branż motoryzacyjnej i opakowaniowej, która ma stanowić ponad 35% sprzedaży ogółem.
Inwestycje w latach 2015-16 (100 mln zł) przeznaczone są na instalację maszyn i urządzeń tworzących ciąg technologiczny umożliwiający produkcję aluminiowych wyrobów wielowarstwowych, które znajdują zastosowanie w sektorze motoryzacyjnym. Planowane inwestycje obejmują przede wszystkim budowę Nowoczesnego Centrum Recyklingu – Odlewni Aluminium, o rocznej zdolności produkcyjnej około 100 tys. ton, co oznaczać będzie podwojenie obecnych mocy produkcyjnych aluminium w postaci wlewków i gąsek. Wsadem do nowoczesnego centrum będzie złom aluminiowy zakupiony z rynku oraz własny odpad poprodukcyjny. Uruchomione zostaną jednocześnie trzy nowoczesne linie produkcyjne.
Inwestycje te mają być zlokalizowane na nowoutworzonej podstrefie KONIN Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.  Planowane nakłady wyniosą około 200 mln zł.
 
Po spotkaniu z kierownictwem huty pani premier była w walcowni, interesując się w rozmowach z pracownikami między warunkami pracy podczas bardzo upalnych dni.
 
Na zakończenie wizyty, podczas spotkania z dziennikarzami, premier Ewa Kopacz wyraziła zamiar doprowadzenia do podjęcia na wrześniowym posiedzeniu Rady Ministrów uchwały o utworzeniu w Koninie podstrefy Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

List od Pani Premier Ewy Kopacz 
 
       
© COPYRIGHT 2018 Impexmetal SA

NIP 525-00-03-551, Numer KRS 0000003679 Sąd Rejonowy dla M.St. Warszawy,
XIII Wydział Gospodarczy KRS. Wysokość kapitału zakładowego 76 000 tys. PLN
Realizacja: WR Consulting